14. ročník
prestižní vinařské soutěže

1. 2. 2024
slavnostní vyhlášení vítězů
Hvězdárna a planetárium Brno
online přenos, stream TV od 18.00 hodin

14. ročník prestižní vinařské soutěže o titul VINAŘSTVÍ ROKU 2023 A UMĚNÍ VÍNA

vyhlašuje Svaz vinařů ČR společně s Národním vinařským centrem a za podpory Vinařského fondu a Jihomoravského kraje.

 

 

 

 

 

 

 

Celý proces hodnocení soutěže VINAŘSTVÍ ROKU 2023 a UMĚNÍ VÍNA bude završen ve čtvrtek 1. února oceněním významných osobností moravského a českého vinařství, především pak ale vyhlášením vítězů ve třech soutěžních kategoriích a také absolutního vítěze Vinařství roku 2023. Moderování slavnostního vyhlášení se opět zhostí Marek Eben. Tradiční galavečer je možné sledovat naživo online formou zde na FB profilu soutěže, na YouTube nebo na webu www.vinarstviroku.cz. Svaz vinařů České republiky při příležitosti vyhlášení titulu VINAŘSTVÍ ROKU 2023 a UMĚNÍ VÍNA uděluje další ocenění: „Cena studentů MENDELU“ „LOMAX Enolog roku 2023“ „Cena prof. Viléma Krause, CSc." Program: 18:00 - zahájení přenosu 18:30 - slavnostní vyhlášení

Videa

Eben, Chlad, Kollárová o vínech letošních finalistů Vinařství roku 2023 a Umění vína

Marek Eben se tradičně ujme v rámci živého přenosu moderování slavnostního vyhlášení výsledků VINAŘSTVÍ ROKU 2023 a UMĚNÍ VÍNA, které proběhne již 1. února v prostorách brněnské hvězdárny a planetária. Protentokrát se ale role změnili a Martin Chlad, prezident Svazu vinařů ČR, vyzpovídal Marka Ebena. Tématem bylo umění, a protože I VÍNO JE UMĚNÍ, debatovali jak jinak než nad skleničkou.

Prodejní sety: kategorie velké vinařství

I finalisté v kategorii velká vinařství mají svůj balíček. Do této kategorie Vinařství roku 2023 a Umění vína se probojovala vinařství: Štěpán Maňák, Vladimír Tetur a Château Valtice. Díky této unikátní sadě si můžete vybrat svého vlastního vítěze, obsahuje po dvou lahvích od každého z vinařů a zakoupit ji můžete na e-shopu Umění vína. 

Prodejní sety: kategorie střední vinařství

Unikátní kolekce vín finalistů Vinařství roku 2023 a Umění vína v kategorii střední vinařství. Přesvědčte se na vlastní chuťové pohárky, že vinařství: Kolby, Sonberk, Thaya mají právem své místo mezi finalisty! Tuto unikátní sadu vín, po dvou od každého z vinařů máte možnost zakoupit  na e-shopu Umění vína. A protože i víno je umění zavedlo nás toto natáčení do signifikantní Galerie Závodný v samotném srdci vinařského Mikulova. 

Prodejní sety: kategorie malá vinařství

Jedinečná kolekce vín finalistů Vinařství roku 2023 a Umění vína v kategorii malá vinařství je odhalena. Přesvědčte se na vlastní chuťové pohárky, že vinařství: Špalek, Válka, Václav, mají právem své místo mezi finalisty! Tuto unikátní sadu vín, po dvou od každého z vinařů máte možnost zakoupit na e-shopu Umění vína.

A protože i víno je umění zavedlo nás toto natáčení do signifikantní Galerie Závodný v samotném srdci vinařského Mikulova. 

14. ročník "Vinařství roku 2023 a Umění vína" zná své finalisty

Oznámení finálové devítky vinařství, které se utkají ve čtrnáctém ročníku prestižní vinařské soutěže VINAŘSTVÍ ROKU 2023 a UMĚNÍ VÍNA za účasti hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha a prezidenta Svazu vinařů ČR Martina Chlada. 

14. ročník "Vinařství roku 2023 a Umění vína" je odstartován!

Účastí v soutěži „Vinařství roku 2023 a Umění vína“ můžete ukázat, že máte nejenom skvělé víno, ale také představit celkový koncept vaší práce – tedy jak to děláte, proč to tak děláte, ale hlavně že to děláte dobře! Přihlaste se tedy již do 14. ročníku a staňte se Vinařstvím roku 2023.

Nejlepším vinařstvím roku 2022 je vinařství Jindřich Kadrnka!

Absolutním vítězem 13. ročníku prestižní oborové soutěže VINOZOOM VINAŘSTVÍ ROKU, oficiálně tedy i nejlepším vinařstvím loňského roku se stalo vinařství Jindřich Kadrnka, které zároveň zvítězilo v kategorii malé vinařství.

Partneři soutěže

Hlavní partner

Akce se koná pod záštitou

Mgr. Jana Grolicha
hejtmana Jihomoravského kraje

JUDr. Markéty Vaňkové
primátorky statutárního města Brna

Za podpory

Partneři

Produktoví partneři

Mediální partneři