Ve čtvrtek bude živě i online vyhlášeno VINOZOOM VINAŘSTVÍ ROKU 2021!

25. 1. 2022

Ve čtvrtek bude živě i online vyhlášeno VINOZOOM VINAŘSTVÍ ROKU 2021!

Dvanáctý ročník soutěže VINOZOOM VINAŘSTVÍ ROKU 2021 spěje do finále. Ve čtvrtek 27. ledna od 18 hod. budou prostřednictvím živého online přenosu z brněnské hvězdárny vyhlášeny výsledky, a veřejnost se tak dozví, kdo se stane absolutním vítězem a kdo zvítězí v jednotlivých kategoriích. Soutěž tradičně pořádá Svaz vinařů ČR společně s Národním vinařským centrem, za podpory Vinařského fondu a Jihomoravského kraje.

Slavnostním večerem s vyhlášením výsledků VINOZOOM VINAŘSTVÍ ROKU 2021, který bude možné sledovat živě online na webu nebo sociálních sítích soutěže, provede letos již po deváté oblíbený moderátor a milovník vína Marek Eben. Všech devět finalistů vinařství navštívila přímo v jejich provozech odborná komise a až čtvrteční večer odhalí, kdo podle ní v roce 2021 nejlépe naplnil hlavní myšlenku soutěže, tedy aby dlouhodobě převyšoval běžnou praxi v oboru a posouval ho stále kupředu. 
 

„Máme radost, že se nám i letos podařilo slavnostní galavečer uspořádat. Nejde totiž jen o samotné tituly, ale i o způsob a důstojnost jejich předání. Být nejlepším z nejlepších není samozřejmost a náležité ocenění si vinaři nepochybně zaslouží. Protože ale z pochopitelných důvodů není možné na vyhlášení pozvat veřejnost, zajistili jsme živý online přenos. Víno je do velké míry o sdílení, a tak nemůžeme všechny ty fanoušky a podporovatele moravského a českého vinařství, které nebylo možné do sálu pozvat, o tyto slavnostní okamžiky ochudit,“ sdělil prezident Svazu vinařů ČR PhDr. Martin Chlad.

Svaz vinařů dále udělí ocenění „ LOMAX“ Enolog roku pro mladého enologa do 40 let, Počin roku pro osobnost či instituci, která se zasloužila v dané roce o pozvednutí oboru, a Cenu prof. Viléma Krause, CSc. za celoživotní přínos.

Živý přenos poběží na YouTube i Facebooku soutěže.
 
Finalisté VINOZOOM VINAŘSTVÍ ROKU 2021
Malá vinařství (produkce do 50.000 l/rok)
•    Vinařství Piálek & Jäger 
•    SALABKA s.r.o. 
•    Vinařství Lacina
Střední vinařství (produkce 50.001 – 250.000 l/rok)
•    THAYA vinařství, spol. s r.o.
•    Reisten, s.r.o.
•    Ing. Miroslav Volařík
Velká vinařství (produkce nad 250.000 l/rok)
•    Vinařství LAHOFER, a.s.
•    CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s
•    Nové Vinařství a.s.
Generálním partnerem soutěže se letos nově stala značka VINOZOOM, hlavními partnery jsou tradičně Albert s nabídkou vín finalistů v exkluzivní vinotéce v Praze na Chodově a Vinolok, výrobce skleněných uzávěrů. Během celého průběhu soutěže se degustují vína z ručně vyrobených skleniček sklárny KVĚTNÁ 1794. Přírodní minerální vodu s unikátním složením dodá společnost Krondorf. Dalšími partnery jsou Haier vinotéky, J&T Bank, Lomax a Bohemia sekt.

Více informací naleznete a slavnostní vyhlášení můžete sledovat na www.vinarstviroku.cz, Facebook, YouTube a Instagram.

Kontakt pro média:
Jiří Bažant, Omnimedia s.r.o.                    
Tel. +420 606 282 673                
E-mail: j.bazant@omnimedia.cz