Online degustací vín finalistů Vinařství roku 2023 a Umění vína provede Marek Eben, Klára Kollárova a Martin Chlad

17. 1. 2024

Online degustací vín finalistů Vinařství roku 2023 a Umění vína provede Marek Eben, Klára Kollárova a Martin Chlad

Již pojedenácté se letos Marek Eben ujme svým originálním způsobem moderování slavnostního vyhlášení výsledků soutěže Vinařství roku 2023 a Umění vína. Ještě před tím ale zasedne v doprovodu odborníků nad vybranými víny od všech finalistů a společně je ochutnají v rámci online degustace. Tu můžete sledovat ideálně se sklenkou vína právě od některého z finalistů již tuto neděli 21. ledna od 20 hodin.

Marek Eben, jako velký milovník vína, opět po roce přijal nejenom post moderátora slavnostního vyhlášení soutěže, ale znovu také pozvání na speciální tematickou degustaci. Spolu s Martinem Chladem, prezidentem Svazu vinařů ČR a národní sommelierkou Klárou Kollárovou si budou povídat nejenom o vínech u skleničky toho nejlepšího z produkce letošních finalistů, loňského absolutního vítěze a také Enologa roku 2022.

Na degustaci se můžete podívat na Facebooku YouTube kanálu soutěže, kde bude ke zhlednutí i zpětně. Na e-shopu Umění vína je pak k zakoupení vinný set všech těchto prezentovaných vín, takže je můžete i ochutnat, a udělat si tak vlastní představu.

Degustovaná vína a obsah vinného setu:

Degustaci si můžete pustit a vína v ní si vychutnat také kdykoliv po její premiéře, tedy i po 21. lednu.

Kdo se stane vítězem VINAŘSTVÍ ROKU 2023 a UMĚNÍ VÍNA, se dozvíte již 1. února od 18 hod. prostřednictvím živého přenosu slavnostního vyhlášení z brněnské hvězdárny a planetária na www.vinarstviroku.cz