DO HLASOVÁNÍ O HLAVNÍM VÍTĚZI VINAŘSTVÍ ROKU SE ZAPOJÍ I VEŘEJNOST

DO HLASOVÁNÍ O HLAVNÍM VÍTĚZI VINAŘSTVÍ ROKU SE ZAPOJÍ I VEŘEJNOST

I v tomto roce se zapojí široká veřejnost do volby toho nejlepšího vinařství. Z tohoto hlasování vzejde jak vítěz v kategorii Hlas veřejnosti, tak také absolutní vítěz a nový držitel titulu Vinařství roku 2015. Vyhlášení proběhne během slavnostního galavečera v prostorách činohry Městského divadla Brno 2. června. 

Od 13. dubna až do 27. května mohou milovníci vína podpořit svými hlasy jednoho z devíti finalistů v kategorii Hlas veřejnosti. Výsledný počet hlasů u jednotlivých vinařství určí již tradičně nejen držitele titulu Hlas veřejnosti, ale stane se i rozhodujícím kritériem pro výběr absolutního vítěze. „Tím se stane jedno ze tří oceněných vinařství v kategorii malé, střední nebo velké vinařství,“ uvádí Petr Psotka ředitel Vinařského institutu, který je odborným garantem soutěže.

Hlasovat bude možné opět dvěma způsoby. Lidé mohou zasílat svým oblíbeným vinařstvím sms zprávy, a to v neomezeném počtu za cenu 6,- Kč za jednu zprávu. Na telefonní číslo 900 30 06 stačí zaslat sms zprávu ve formátu odpovídajícímu zvolenému vinařství. Vinařstvím jsou přiděleny tyto formáty sms zpráv:

– „VINARSTVI 1“ – Vinařství Vinum Moravicum

– „VINARSTVI 2“ – Víno J. Stávek

– „VINARSTVI 3“ – Vinařství Jakub Šamšula

– „VINARSTVI 4“ – Vinařství Sonberk, a.s.

– „VINARSTVI 5“ – Vinařství Štěpán Maňák

– „VINARSTVI 6“ – Vinařství Gotberg, a.s.

– „VINARSTVI 7“ – Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.

– „VINARSTVI 8“ – Vinařství Château Valtice – Vinné sklepy Valtice, a.s.

– „VINARSTVI 9“ – Zámecké vinařství Bzenec, s.r.o.

Druhou možností je hlasování prostřednictvím webového rozhraní www.vinarstviroku.cz, které je zdarma. Takto může hlasující vybranému vinařství ovšem udělit pouze jeden hlas denně.

Vyhlášení vítězů ocenění Hlas veřejnosti i hlavní kategorie Vinařství roku 2015 se uskuteční v průběhu slavnostního galavečera v prostorách činohry Městského divadla Brno. Na atraktivní ceny se mohou těšit také hlasující na internetu, kteří odpoví na tipovací otázku a podpoří svým hlasem jednotlivá vinařství.

Podrobné informace na www.vinarstviroku.cz

 Tisková zpráva ke stažení ZDE

Kontakt pro média:

Ing. Kateřina Martykánová

PR manager

Tel. +420 602 576 870

E-mail: martykanova@locomotion.cz