Aktuality

Videoupoutávka na nový ročník soutěže Vinařství roku 2018

Videoupoutávka

Číst dále

Vinařství roku 2018 odstartuje 3. září

Stálá kvalita vín, úspěchy na tuzemských či zahraničních soutěžích nebo například inovace ve výrobě a jiné významné počiny ve svém oboru. Tím by se mělo pyšnit Vinařství roku 2018, jehož hledání odstartuje 3. září. 9. ročník této prestižní soutěže vyvrcholí 24. ledna 2019 na slavnostním galavečeru v Brně.

Číst dále

Vinařstvím roku 2017 se stalo VÍNO J. STÁVEK

Vítězem osmého ročníku soutěže Vinařství roku 2017, pořádané Svazem vinařů ČR, se stalo vinařství VÍNO J. STÁVEK. V kategorii střední vinařství uspělo Vinařství Trpělka a Oulehla a v kategorii velké vinařství pak CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice.

Číst dále

Pokyny pro pozvané hosty k slavnostnímu vyhlášení vítězů

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Vinařství roku 2017 se uskuteční 18. ledna 2018 v Pavilonu A3 Rotunda. Prosíme pozvané hosty, aby se zaregistrovali do 10. 1. 2018. Večerem vás bude provázet pan Marek Eben.

Číst dále

Hodnocení finalistů Vinařství roku bylo zahájeno

Velké Bílovice – Dnes, v brzkých ranních hodinách, zahájila komise profesionálů napříč obory hodnocení finalistů, kteří bojují o titul v osmém ročníku soutěže Vinařství roku, pořádané Svazem vinařů ČR. Během následujících dvou dnů navštíví komise všechna finálová vinařství, komplexně zde posoudí jejich činnost nejen v uplynulém roce a následně bude rozhodovat o vítězích.

Číst dále

Vinařství roku 2017 již zná své finalisty

Finalisté, kteří budou bojovat o titul v osmém ročníku prestižní vinařské soutěže Vinařství roku, pořádané Svazem vinařů ČR, jsou již pro letošek vybráni. O vítězství bojují malá, střední a velká vinařství. Vítězové těchto kategorií a absolutní vítěz soutěže pak budou vyhlášeni na slavnostním galavečeru 18. ledna v Brně.

Číst dále

Výběr finalistů do soutěže Vinařství roku

V tuto chvíli je v permanenci porota, která z 51 nominovaných vinařství, z nichž 24 subjektů splnilo podmínky a proces přihlášení, vybere 9 finalistů. Porota odborníků zastupuje po třech lidech následující oblasti – vinařství, vinohradnictví, akademická půda, sommeliéři, žurnalistika, horeka a obchod vínem, architektura a design.

Číst dále

Máme tu čest vám představit složení sedmičlenné odborné komise Vinařství roku 2017!

Odborná komise postupně navštíví všech 9 vinařství a na základě daných kritérií rozhodne o vítězích v jednotlivých kategoriích. Při hodnocení daného vinařství komise navštíví vinice a prohlédne vinařský provoz. Celkově tak budou ohodnoceny aktivity uskutečněné v uplynulém roce a vybrání vítězové v kategoriích malé, střední a velké vinařství. Vlastní prezentace každého vinařství je na jeho zástupci a komise pro něj vyčlení dobu max. 90 min.

Číst dále

Přihlášení do soutěže Vinařství roku 2017

Vážení vinaři, Předkládáme vám výzvu k přihlášení do prestižní soutěže Vinařství roku 2017. Soutěž vyhlašuje Svaz vinařů ČR společně s Národním vinařským centrem a za významné podpory Vinařského fondu. Hlavním cílem soutěže je zviditelnit vinařství ČR a zároveň seznámit laickou i odbornou veřejnost se současnou úrovní vinařské produkce.

Číst dále

8. ročník soutěže Vinařství roku 2017 byl zahájen

Dovolujeme si Vám oznámit, že 8. ročník prestižní soutěže Vinařství roku startuje právě teď – v polovině září 2017. Je sice mnoho soutěží i cen, které vyzdvihují víno a jeho kvalitu. Ale pouze ta naše nahlíží na vinaře a jeho dílo zcela jiným pohledem. Oceňuje vinařství v celém jeho záběru a komplexně v čase.

Číst dále